Aktualności - Kultura
Wystawa Andrzeja Łady w Ostrowcu
Wprowadzono: 23-03-2012|Piotr Gos| wyświetleń: 2462
grafika

Andrzej Łada przygotował wyjątkowy album. 200 zdjęć Kamiennej zostało wybranych spośród 100 tysięcy fotografii wykonanych w ciągu aż siedmiu lat.

Przez kilka tygodni w ostrowieckiej Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury można było oglądać zdjęcia rzeki Kamiennej autorstwa Andrzeja Łady. Można również kupić wyjątkowy album.

O rzece Kamiennej opowiadać można wiele. To, czego nie da się ubrać w słowa, obrazuje w swoim albumie ostrowiecki fotografik Andrzej Łada.

Ostrowczanie już kilkakrotnie mieli możliwość oglądania fotografii rzeki Kamiennej, wykonanych przez Andrzeja Ładę w ciągu siedmiu lat wędrówek jej brzegiem. Patronat nad przedsięwzięciem objął między innymi marszałek województwa, specjalne stypendium ufundował minister kultury i dziedzictwa narodowego. Efektem pracy artysty jest nie tylko ekspozycja, ale i ponad 200- stronicowy album.

Autor zdjęć, aby je wykonać przeszedł wiele razy całą długość Kamiennej - od źródła we wsi Antoniów po ujście do Wisły w Kępie Piotrowińskiej.

Wiele zdjęć w albumie jest ilustrowanych cytatami księdza profesora Włodzimierza Sedlaka, również wielkiego pasjonata Kamiennej. Wstęp napisał Jerzy Daniel.

Z każdą przewracaną stroną, autor zdjęć zabiera odbiorcę w podróż wzdłuż rzeki, z którą na co dzień mamy do czynienia, a którą tak naprawdę niewielu zna. Rozpoczyna się ona ujęciami bagien w Antoniowie, pokazuje brzeg i koryto w świetle dziennym, o poranku, spowite mgłą i śniegiem. W wydawnictwie znalazły się też zdjęcia z lotu ptaka, panoramy miast leżących nad Kamienną - Skarżyska Kamiennej, Starachowic, Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, które objęły nad nim patronat. Kolejny etap promocji projektu Andrzeja Łady odbędzie się niebawem w Urzędzie Marszałkowskim.

 

www.echodnia.eu

 

Fotografie Andrzeja Łady

http://www.mediateka.com.pl/dedal/pdf/nr_8/dedal08_41_andrzej_lada_na_celowniku.pdf

 


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Szukaj w portalu
zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika
 
Wprowadzono: 11-02-2011
Jarosław Basak
Ilość fotografii: 10
Newsletter
Narodowa Strategia Spójności
Województwo Świętokrzyskie
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego woj. świętokrzyskiego na lata 2007-2013