Aktualności - Wydarzenia
XVIII Jarmark u Starzecha
Wprowadzono: 24-05-2017|Piotr Gos| wyświetleń: 210
grafika

Wielkimi krokami zbliża się XVIII Jarmark u Starzecha, największa impreza organizowana rok rocznie przez Powiat Starachowicki. 27 maja na scenie pod Wielkim Piecem zaprezentują się zespoły ludowe i śpiewacze, jakie działają w naszym powiecie. Będzie też przegląd miejskich placówek kultury. W tym roku zmieniła się nieco konwencja. Zamiast jarmarcznego weekendu, będziemy mieć jednodniową imprezę, za to wypełnioną atrakcjami po brzegi. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Część I (11:00 – 12:30) imprezy przeznaczona będzie dla dzieci i rodzin. Na scenie zaprezentują się m.in. wychowankowie Miejskiej Szkoły Tańca MiM, zespół wokalno – estradowy „Nuta” działający przy SDK, solistki z Wanacji, artyści ze Studia Piosenki w Starachowickim Centrum Kultury. Przewidziano też różne konkursy.

O godz. 12.30 ma się rozpocząć część „na ludowo”, podczas której można będzie zobaczyć zespoły ludowe oraz śpiewacze z Wąchocka, Pawłowa, Mirca i Brodów, w tym m.in. Zespół Śpiewaczy „Gromada”, Kapela „Sąsiedzi” czy Zespół Ludowy „Echo” z Adamowa.

Część III – przegląd miejskich placówek kultury – rozpocznie się ok. godz. 14.30 i potrwać ma do ok. godz. 23. Uroczyste otwarcie Jarmarku z udziałem władz zaplanowane zostało na godz. 16. W popołudniowym programie znalazły się m.in. występy solistek z Brodów, zespołu Plejada czy Studia Piosenki SCK. Goście będą mogli zobaczyć też Zespół Pieśni i Tańca „Starachowianie”, posłuchać rockowej kapeli Celibat i pośmiać się z Kabaretem Prosto z Mostu.

Na godzinę 19.30 zaplanowano występ Kapeli Sołtysa z Wąchocka, a po niej, po krótkiej przerwie, ok. godz. 21.15 gwiazdy XVIII Jarmarku u Starzecha – Formacji Nieżywych Schabuff  znanej z takich przebojów jak „Klubu wesołego szampana”, „Lato”, „Da da da”czy „Mów mi Elvis”.

Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie już dziś zapraszamy.


www.powiat.starachowice.pl

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Szukaj w portalu
zaawansowane
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
grafika
 
Wprowadzono: 11-02-2011
Jarosław Basak
Ilość fotografii: 10
Newsletter
Narodowa Strategia Spójności
Województwo Świętokrzyskie
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego woj. świętokrzyskiego na lata 2007-2013